Reference

Milá Dášo, myslím, že se slovy nedá vyjádřit poděkování a vděčnost, kterou cítíme. Naprosto jste naplnila naše očekávání, nebo spíše předčila! Manžel byl zaskočen délkou porodu vlastní bezmoci a já byla moc moc ráda, že jsem Vás měla při sobě. Neumím si představit, že bychom tam byli sami! stále slyším Vaše slova povzbuzenía podporování. Moc díky!
B+ M+ A

B+M+A

Frýdek Místek

Milá Dášo,
děkujeme za Vaše rady i za přítomnost a pomoc u porodu! Prokop je zlatíčko, šestinedělí jsem si (i díky Vašim radám) užila - žádné bolesti, dostatek mlíka - tak doufám, že to tak půjde dál. V noci malej spí jak dudek, budí se jen na krmení a hned zase usne - takže jsem zatím neměla potřebu spát přes den - vyspím se víc než před porodem. Velké díky za vše!

B+M+P

Krnov

Milá Dášo,
ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za vše, co jste pro nás udělala...až kvůli negativním zkušenostem z prvního porodu jsem si uvědomila, jak důležitá je role duly v celém tom "procesu" a jak moc vše souvisí s budoucím soužitím s miminkem. Jsem moc ráda, že jsem během druhého těhotenství absolvovala s manželem kurz "Nepřines mě čáp" a že jste mě doprovázela u porodu. Díky Vám jsem porodila přirozenou cestou krásnou holčičku a mám do konce života na tento zážitek ty nejlepší vzpomínky! Moc Vás zdravíme M+A+M+A PS: Děkujeme také za fota po porodu, vůbec by nás to v té euforii nenapadlo

Míša

FN Ostrava

Dobrý den paní Dášo, děkuji Vám za spolupráci, vždy ochotnou a rychlou pomoc a vysoce profesionální služby jak u porodu, tak potom v šestinedělí. Bylo to pro nás opravdu přínosem. Jsme rádi, že jsme se na Vás obrátili a budeme Vás všude chválit :o)) Přestože jsem se porodu docela obávala, tak nakonec musím říct, že to byl pozitivní zážitek a i Vy na tom máte svůj podíl. Jinak fotku z porodu bohužel s Vámi nemáme. Manžel byl s focením poněkud nepřipraven. Taky Vás musím v té souvislosti pochválit, že Vás napadlo nás s Vojtíškem a Tomášem vyfotit společně.Takže ještě jednou díky , moc Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám daří. V.W.

Karviná

Reference

Ahoj Dášo,

tímto bych ti chtěla ještě jednou poděkovat za nesmírnou podporu při našem porodu. Abych pravdu řekla, na začátku jsem si myslela, že budeš spíše oporou pro mého manžela. Co se týče znalosti procesů v porodnici to ano, byla jsem ráda, že budeme mít někoho, kdo nám poradí, jak to tam chodí. Tvůj předporodní kurz byl také skvělý, odcházeli jsme nabití tolika informacemi. Ale o samotném porodu jsem si říkala, že jsem přece samostatná a neměla jsem pocit, že budu potřebovat někoho dalšího kromě svého manžela. Jak jsem se mýlila! Když se porod rozjel na plné obrátky a přicházela jedna kontrakce za druhou za jeho přítomnost jsem byla samozřejmě vděčná, ale jen jako tichého pozorovatele sedícího v koutku. Jeden příklad hovořící za všechny. Na jednu kontrakci si nebyla nablízku (nejspíš sis musela odskočit na záchod, to už si nepamatuju), tak tě zastoupil můj manžel, chytil mě za ramena a držel, když bolest přišla. Bohužel si myslel, že začínám padat a tak se snažil mě držet vzpříma a já měla dojem, že se mnou kymácí jak strom ve větru. Božátko nevěděl co má dělat, co potřebuju, a já mu to nevyčítám, já to chvílemi taky nevěděla, ale ty ano. Když jsem potřebovala byla si pevná jak skála, jindy jsem ti mohla drtit ruku, nebo v časech klidu jsem se mohla o tebe opřít a bylo to jako opřít se o mámu. Prostě jsem ti věřila a i když ty polohy, které jsem vyzkoušela, a na konec jsem skončila v podřepu, byly někdy fakt mazec, díky tvému povzbuzování a pochvalám, že to dělám dobře, to bylo alespoň o něco snesitelnější. A když jsem se nad tím později zamyslela, díky úžasné péči Třinecké porodnice a tvému vedení, jsem se o nás během porodu nebála, protože jsem vám všem věřila a to je pocit k nezaplacení.

Děkujeme ti a pokud se na nás znovu usměje štěstí a budeme opět v očekávání, budeme rádi, když nám opět budeš tou skvělou oporou.

Anet, Czesław
a naše malá Evelínka

Anet

Třinec

Paní Dáša je báječná žena. Kam přijde, tam zavládne klid a dobrá pohoda. S manželem jsme absolvovali její předporodní kurz a doprovázela nás také při porodu. Rovněž mi pomohla s kojením. Její služby mohu jen doporučit a sama je hodlám využít i příště.

Zuzka

FN Ostrava a Havířov

Na paní Hricovou jsem dostala kontakt od mé kamarádky. Mluvila o porodu své dcerky tak hezky, že jsem okamžitě věděla, že tuto paní musím mít u porodu i já. První setkání s paní Hricovou bylo tak milé, že jsem hned věděla, že je to můj člověk. Podpořila nás, mluvila s námi, jak vybrat porodnici a pomohla mi konzultovat mé porodní přání a co bylo nejdůležitější,mluvila s mým manželem, protože tomu se moc nelíbilo, že chci mít Dulu u porodu. Netuším, co se mu honilo hlavou, ale po setkání s paní Hricovou bylo vidět, že se mu ulevilo a na porod jsme se začali těšit. Ještě tři týdny před porodem jsme u paní Hricové absolvovali celodení kurz Nepřines mě čáp. Už dva dny předem jsem poslouchala manžela, co že tam budem celý den dělat. Po kurzu ani necek. Kurz byl skvělý a manžel dodnes machruje, jak všechno ví a zná, prostě informovaný tatínek. Když přišel den D paní Hricová dojela, jak jsme byli domluveni. Krátce po příjezdu paní Hricové mě sestřička volala ze sprchy, ať si lehnu na porodní lůžko, že mi dá ten pás na poslouchání miminka (monitor). Předtím mi bylo na baloně ve sprše dobře, kontrakce jsem si uměla krásně prodýchat, ale na tom lůžku jsem věděla že to nepůjde a i jsem se rozplakala. Paní Hricová hned poslala manžela do sprchy pro balon a během chvilky už jsem byla zase na baloně, to byla úleva. Představa že by mě nechali na lůžku, měla bych z porodu nejspíš stejné trauma jako všechny maminky z mého okolí. Věděla jsem, že na lůžko už mě nikdo nedostane.

Když už jsem byla pak zpátky ve sprše, tak mi paní Hricová řekla, že zkusíme udělat na balonu osmičky. Ten pohled co jsem po ni hodila musel být opravdu škaredý, ale ona se jen hezky usmála a řekla, miminko bude mít víc místa a víc kyslíku. No jéje, to byla motivace, tak honem osmičky, miminko bude mít víc kyslíku. Po chvilce mi paní Hricová řekla, že by bylo dobré se na chvilku postavít a nechat, aby nám pomohla gravitace. Podpírali mě s manželem v podpaží a já jsem zjistila, že bolest není o nic lepší, ale ani o nic horší. Jen sestřička přišla s takovým malým přístrojem, který mi vždy přiložila k bříšku a řekla, miminko se má dobře, po půl hodině dalšího měření se sestřičce rozjel úsměv po tváři a řekla, miminko se má moc dobře a já v tu chvíli věděla že všechno co paní Hricová navrhovala má své opodstatnění a ví, co a proč to dělá. A tím že se pořád něco dělo, tak mi to i rychle uteklo. Když jsem slýchávala tatínky ze svého okolí, jak je to hrozné být u porodu, že ženská se tam svíjí bolestí a oni jen blbě čumí a nemůžou jí pomoc. Tak můj manžel se teda nezastavil. Paní Hricová ho pěkně "úkolovala", ve sprše mě sprchoval, když jsem lezla ze sprchy tak mě osušil, oblíkl ponožky, podával mi napít, studený obklad na čelo, přidržoval a když došlo na tlačení, manžel si sednul do křesla a já si dřepla mezi jeho nohy a naši Aničku jsme si porodili ve dřepu.Říkám porodili, protože manžel opravdu rodil se mnou. Na druhý den měl na stehnech od mých loktů krásné modřiny, na zápěstí od mých prstů, jak jsem se ho držela a hrudník naražený od mé hlavy, jak jsem se vždycky o něj zapřela ( každou tu modřinku si pak tak hýčkal). Paní Hricová to všechno nenásilně a nenápadně směřovala k tomu aby se manžel cítil důležitý a z porodu měl stejně úžasný pocit jako já. Porod Aničky je nejkrásnějším zážitkem v našem životě.

Hanka

FN Ostrava


S manželom sme veľmi vďační za predporodný kurz v Dáškinom podaní, ktorý odvtedy odporúčam každému tehotnému páru a mamine. Podľa mňa je to absolútny základ a ja by som to tehulkám nakázala aj povinne. Inak sme využili Dáškine služby aj zo Slovenska telefonicky. Veľmi oceňujem jej profesionálny prístup, nikdy nič nevnucuje, rešpektuje rozhodnutia a priania svojich klientov. V čase pohotovosti bola vždy na dráte, dostupná a nápomocná s ochotou a úsmevom hoci to bolo aj v šialených hodinách a intervaloch. K situáciam pristupovala urgentne a citlivo a určite dodala v ťažkých chvíľach dobrú radu, ubezpečenie a nadhľad potrebný pre upokojenie situácie. Vážim si jej prácu.

Adriana M.

Reference

Hezký den milá Dášo,
chtěli bychom Vám poděkovat
za skvělý předporodní kurz a ještě lepší porod,
u kterého jste mě doprovázela.
Zdraví Vás K+L+F

K+L+F

FN Ostrava

Milá teto-dulo Dášo!Prvním únorovým dnem nenávratně končí mamince i mně oněch šest neděl, během kterých jste nám byla úžasným rádcem a podporou. Teda hlavně velké díky za to, že maminka začala pod Vaším odborným dohledem kojit, protože usínání u prsa je bájo bomba pohoda a troufnu si odhadovat, že kojenecká láhev není určitě ani tak měkká a ani tak pěkně nevoní. A usínání u maminky, to já mám tuze ráda! A taky moc děkuji za klid a podporu, kterými jste u porodu naplňovala maminčinu mysl, když jsem se prodírala na svět. Ona ta moje máma je občas chabrus na nervy a každý rozumný člověk musí uznat, že při té těžké práci, kterou člověk u porodu má, nestíhá ještě uklidňovat tu, ze které se snaží co nejrychleji a nejšetrněji dostat, že...Tak tedy milá teto-dulo Dášo, ještě jednou velký dík za vše a těšíme se na setkání v březnu! Pa, Amálka

Amálka

FN Ostrava

Milá paní Hricová
Dovolte nám Vám ještě jednou za všechno poděkovat. S odstupem času musím říct, že jsme si těhotenství i porod užili a jsme moc rádi, že jste byla s náma. Jsme rádi, že jsme vyslechli Vaše doporučení a rozhodli se pro fakultní nemocnici v Ostravě. Porod nám vyšel přesně na termín a už od rána jste byla s námi kontrolní sms, která nás zastihla v obchodním domě IKEA s dotazem, jak se nám vede. V tu chvíli jsem Vám chtěla taky psát, a sice že máme za sebou první kontrolu v nemocnici, a že se tam pravděpodobně ještě v ten den vrátíme :). ... Nechci tvrdit, že bez Vás bychom neporodili, ale s Váma jsme věděli, že to zvládneme. Bylo to především o pocitu jistoty, důvěry, porozumění, cenných radách, co mám dělat já, co má dělat tatínek a hlavně blízkosti. Dodnes je první deka, kterou byl Pavlík ovinutý naši nejoblíbenější dekou. Děkujeme Vám také za cenné rady při kojení. Nemohla jsem se rozkojit, Pavlíček mi u kojení usínal, kojila jsem skoro celý den, ale zvládli jsme to a dneska si kojení užíváme. Pavlíček pije, jak často chce, už neusiná :), ale krásně tutá. Je to super pocit být MÁMOU. Děkujeme.

FN Ostrava

Děkujeme mnohokrát za přítomnost a pomoc u porodu, kterou jsme velmi ocenili. Naprosto jste naplnila naše očekávání, bez Vás by porod trval určitě déle a zdaleka by neprobíhal v takové pohodové a klidné atmosféře. Ještě jednou díky že jste u toho byla s námi! Jistě také díky Vám je naše miminko naprosto spokojené.

Lucie a Vítek

FN Ostrava

Reference

Chtěla bych i touto cestou poděkovat za profesionální a přesto velmi přátelské provázení při porodu našeho Jonáše. Paní Dáša si nás získala již při předporodním kurzu. Pracuje klidně, jemně, nenásilně, s respektem k různorodým přáním každého. Paní Dáša ve mě probudila důvěru v sebe, že mohu porod zvládnout, dodala mi sílu a nezávislost. Doporučuji paní Dášu poznat osobně

Bára

Karviná

Milá Dášo,
nevím, zda budu schopna popsat nebo vyjádřit, jak zásadní roli jste sehrála při porodu našeho syna. Jsem si vědoma Vašich slov, že jsem to já kdo nosí, rodí, pečuje, ale podpora, které se mi dostalo od Vás je nepopsatelná. Nevěřila bych, že budu na porod vzpomínat jako na něco hezkého a s takovou euforií. Myslím, že jste v některých směrech příliš skromná. Neznám mnoho lidí, kteří by mě dokázali takto podpořit, věřit, že to dokážu a pak tím se mnou projít. Ve chvíli, kdy jste vešla na porodní sál, jsem vnímala bezpečí, klid, Vaši nerušivou přítomnost. S Vámi jsem nabyla pocitu, že to asi dokážu dojít do zdárného konce a porodit. Ve chvíli, kdy jsem myslela, že už dál nemůžu, nezvládnu, nevydržím, jsem našla Vaše oči a četla v nich klid, jistotu, laskavost. Nezapomenu na moment, kdy jsem si mohla sáhnout na rodící se hlavičku miminka a na ten pocit slasti, kdy jsem jej objala. Pamatuji si Vaše slova po porodu - Nebudu Vás rušit - a jen jste tam někde tiše byla s náma. Za to všechno Vám chci poděkovat. Velmi si vážím Vaší práce a Vás osobně.

D.K.

Havířov

Dobrý den paní Dagmar,
už to jsou 3 měsíce, kdy se nám narodil Vojta a mám pořád pocit, že jsem Vám nedala dostatečnou zpětnou vazbu ohledně Vaší služby.
Díky Vašim radám a zkušenostem jsem jsem si vybrala porodnici, se kterou jsem byla spokojena. Díky Vašemu kurzu jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí a také jsem nabyla dojmu, že porod opravdu může být krásný zážitek. Při porodu jste mě i manželovi poskytla dostatečnou podporu a povzbuzeníVáš přistup byl opravdu profesionální a přátelský. Přispěla jste k tomu, že na svůj první porod ráda vzpomínám. Děkujeme za vše a těšíme se na další spolupráci. Veronika Ch.

Veronika Ch.

Karviná

Dobrý den,

tak konečně mám čas, energii i chuť napsat Vám pár slov a hlavně velké poděkování.

Vám moc děkuji, splnila jste přesně to, co jsem od "práce duly" očekávala a ještě mnohem více. Porod byl teda mazec (i když teď zpětně skoro po měsíci už se mi to smývá) a opravdu jste pro mě byla velkou pomocí. Nejdůležitější byl asi ten pocit důvěry, jaký jsem ve Vás měla. Ačkoliv mě to samotnou překvapuje, protože jsme se viděly jen párkrát, v tu chvíli jste pro mne byla člověkem, kterému jsem bezmezně důvěřovala a který mi svojí přítomností dodával klid, povzbuzení a odvahu. Bylo to hlavně Vaším skvělým přístupem, byla jste klidná a volila slova, která jsem v dané okamžiky potřebovala slyšet. Tím, že jste byla klidná Vy, jsem byla klidnější já, protože jsem předpokládala, že je tímpádem vše v pořádku, vše probíhá, jak má a na konci snad bude čekat zdravé miminko. Díky Vám jsem měla odvahu jít i do situací, do kterých se mi nechtělo. Viz jak porodní asistentka navrhla před koncem tu polohu na boku, o které jsem měla já zafixováno, že tak teda ne, že tak to hrozně bolí. Nebýt Vás, asi bych se z toho vymluvila, ale když jste to navrhla i Vy a hlavně citlivě slovy "tak to jen zkusíme a když to nepůjde, tak toho můžeme hned nechat", tak jsem do toho šla. Potřebovala jsem asi slyšet, že i když to nezvládnu, že se nic nestane a zkusíme to jinak. Zdá se to jako "prkotina", ale to byly právě ty důležité maličkosti, které mi v daný okamžik pomohly. Čekala jsem, že nejhorší na porodu bude bolest, ale ta se dala zvládnout, prodýchat. A v tomhle jste mi taky moc pomohla. No a u konce, když už nešlo netlačit, tak jste mě zase uklidnila tím, že to mám nechat prostě plynout (takže jsem nabyla dojmu, že se snad nic tak hrozného neděje). No bylo toho moc, co oceňuji - jak jste mi pomohla ve sprše, jak jste mě držela za ruku a popisovala třeba při šití, co zrovna dělají, jak jste pomohla při bondingu . Bylo to všechno velká pomoc fyzicky a hlavně psychicky :)

Velmi oceňuji i informace z kurzu, deníček se zápisky jsem vytáhla už při porodu, měla jsem ho s sebou v porodnici, nejvíce jsem ho využila první dny po návratu domů a i teď do něj občas mrknu. Rady jako vývar ze švestek nebo rýže v ponožce k nezaplacení - babské rady za kačku a kolik trápení to ušetřilo :) Píšu i dojmy přítele. Je to proto, že já jako pedagog jsem zvyklá dávat zpětnou vazbu a jsem obecně spíše pozitivní typ, takže oceňuji často. Přítel je pravý opak, moc toho nenamluví a v pozitivním slova smyslu už vůbec ne, takže pokud on něco ocení, člověk si může být jistý, že to stálo opravdu za to :) Jak jste věděla, tak přítel zpočátku dulu nechtěl a považoval to víceméně za moji rozmařilost a vyhození peněz. Po kurzu mu došlo, že porod nemusí být až taková legrace a změnil názor, že to možná nebyl až tak špatný nápad. No a už během porodu, když jsem začala docela krvácet a šlo do tuhého, jednou prohodil, že už byste mohla přijít (asi pět minut předtím, než ještě dorazila - podle mě tak akorát). A po porodu o Vás mluvil vyloženě s nadšením, komukoliv porod popisoval, tak že jste moc pomohla a že byl za Vás rád a k příštímu porodu Vás rozhodně zase bereme :) Myslím si, že opravdu viděl, jak jste mi pomohla a uvědomil si, že sám by to takhle nezvládl. Měl díky tomu menší "zodpovědnost" a byl rád, že jsme to všichni takhle zvládli :) Takže pokud bude druhý mrňous (je to v plánu), tak Vaše služby určitě rádi využijeme :) Píšu tak nějak, jak mi to přichází na jazyk, mám toho v hlavě hodně a určitě bych našla ještě hodně věcí, za co poděkovat, co napsat. Jsem moc ráda, že jsme si jako dulu vybrali právě Vás a budeme Vás všude doporučovat. Tak Vám přeji moc štěstí a radosti v osobním i profesním životě :)

Hanka S.

FN Ostrava

Reference

Dobryyy vecer :)
Jeste jednou bych vam chtela mooooc podekovat za to, jak nam to vsechno probihalo a za velkou podporu!! Bylo mi s vámi moc dobře!!! díky!!!

Aneta B.

Krnov

Milá Dagmar, srdečně zdravím,
moc děkujeme za Vaši úžasnou asistenci a podporu. Do puntíku jste splnila všechno, co jsem od druhého porodu očekávala a i díky Vám jsem si odnesla velmi silný a pozitivní zážitek. H.

Havířov

Milá paní Dášo,
s dlouhým půlročním zpožděním Vám chceme velice poděkovat za doprovod u porodu naší dcerky Alžbětky.
Vaše zkušenosti sdílené na předporodní kurzu stejně jako Vaše přítomnost i veškeré rady při samotném porodu nám byly velmi užitečné a životodárné. Děkujeme za Váš profesionální a přesto silně empatický přístup ve chvíli, která je pro rodinu tak intimní a zásadní. Věříme, že nejen díky Bohu, ale i díky Vašim radám a pomoci jsme mohli rodit dle našich představ a výsledkem je nádherná zdravá holčička. Raná vazba (bonding), kterou jsme při porodu společně prožili, má nádherné důsledky. Ve srovnání; po prvním porodu našeho syna před dvěma lety, kde došlo k jeho oddělení po porodu a první přisání nastalo až třetí den, jsem čelila mnohým těžkostem; problémy s kojením, hledání vztahu k synovi, pochybnosti nad vlastním mateřstvím. Po narození Alžbětky, se nic podobného nekonalo. Díky prvnímu přisátí ihned po porodu nebyl doposud žádný problém s kojením. Jsem na dcerku hned od začátku velmi silně napojená a nehledám k ní cestu. Jsme prostě přirozeně spolu a prožívám větší blízkost a radost.
Ještě nás mrzí, že nemůže promluvit dcerka. Určitě by Vám poděkovala za vstup na tento svět. Za to, že z pohodlného světa v bříšku maminky vstoupila do obtížnějšího prostředí tohoto světa tím nejlepším způsobem. Jistě ale o tom nebude muset mluvit, protože správně časovaný porod, bonding, kojení, láska, péče, které dostala od nás ale i od Vás v prvních chvílích života, se jí budou takříkajíc odrážet na tvářích a duši. Lidsky - to nejlepší, co si mohla přát. My jen dodáme: D Ě K U J E M E a možná příště nashledanou, tedy spíše na přivítanou při narození dalšího dítěte, pokud Bůh dá :o).
Rádi bychom ještě uvedli, že kromě Vašeho životního poslání duly je důležitá i Vaše mnohaletá zkušenost, kterou jste nabyla na porodních sálech při spoluúčasti na přirozených porodech. To jsme ocenili oba dva, pokládáme to za zásadní.

Děkujeme i za Alžbětku.

Gebauerovi

FN Ostrava

ZDRAVÍM VÁS A JEŠTĚ JEDNOU BYCH VÁM CHTĚLA MOOOOC PODĚKOVAT ZA VAŠÍ POMOC U PORODU JONÁŠKA,ČAS VELMI RYCHLE BĚŽÍ A JONÁŠEK UŽ BUDE MÍT 5 MĚSÍCŮ.STÁLE MÁM ALE V PAMĚTI VAŠÍ PROFESIONÁLNÍ ALE ZÁROVEN VELMI CITLIVOU POMOC U PORODU,JSTE FAKT SKVĚLÁ .VELMI VÁM DĚKUJI !

Petra

Třinec

Reference

Nedávám často doporučení na služby, ale tentokrát udělám výjimku. U obou porodů jsme využili služeb této duly. Lidský a profesionální přístup poznala manželka již během předporodních kurzů. Její znalost uklidnila manželku v těch nejdůležitějších okamžicích. Bezmocnému tatínkovi citlivě ukázala, jak může být u porodu skutečně nápomocný. To je něco, co se nedá pěnezi zaplatit.

Lukáš

FN Ostrava

Děkuji za velmi příjemný a profesionální přístup. Přítomnost paní Dáši u dvou porodů přesně splnilo naše očekávání. Dula se zdravým smyslem pro humor, nám poskytla podporu, radu i pomoc.

Verča

Karviná, Třinec

Milá Dášo,
chtěli bychom vám moc poděkovat za podporu a nenahraditelnou pomoc při porodu našeho prvního syna. Danielkovi jsou již tři roky a mě připadá jako by to bylo nedávno. Díky vám, na svůj první porod vzpomínám moc ráda a s úsměvem. Moc děkuji za péči a také za klid a pocit bezpečí, kterým jste obklopovala mně i mého manžela. Ještě dnes mám živě v paměti váš profesionální přístup a milá slova chvály, která mi dodávala během celého porodu sílu a povzbuzovala mě, abych bojovala až do konce i když už jsem měla pocit, že to nezvládnu. Jste úžasná a patří vám velký dík.
Těšíme se na další setkání s vámi. Szymon a Katka Zagórovi

Katka a Szymon

Třinec

Dagmar je TOP a svou práci dělá nejen s láskou a citem, ale také s odbornou péči.

Standa

Havířov

Reference