Konzultace pro císařovny

Konzultace pro císařovny.
Kdo je císařovna?
Žena, která porodila miminko císařským řezem (SC, sectio caesarea).
Týká se to cca čtvrtiny porodů u nás v ČR (25,8 %).
Věnuji se jak ženám, které porodily císařským řezem a mají vlastní (různo-rodou) zkušenost, tak ženám, které se na takovou variantu porodu připravují.

Obvykle se věnujeme tématům:
- akutní císařský řez (situace, která ženu překvapila, zaskočila...co se tam dělo, jak to probíhalo, situace a stav miminka nebo ženy...)
- VBAC (vaginální porod po předchozím císařském řezu...jaké jsou možnosti, má cenu to zkoušet?, na co se připravit a s čím pracovat...vbac1, vbac2, vbac3?)
- výběr porodnice (podpora ve výběru porodnice dle preferencí klienta... jaké jsou zvyklosti v různých porodnicích a jejich zkušenosti s laskavým císařským řezem, bondingem u SC a po SC, přítomnosti partnera nebo doprovázející osoby...)
- péče o jizvu, o sebe, o miminko
- anestezie celková nebo lokální?
- vyvracíme mýty (říznou to od sterna až po symfýzu - neříznou, po každém SC se musí na jipku - nemusí, po SC nastupuje později laktace - hm, tak zkusíme nechat miminko mámě/rodičům, po SC nejsou očistky- jsou, SC je bezbolestná forma porodu - au, to bych úplně netvrdila...)
- co může dula udělat pro klienty u plánovaného (i neplánovaného) císařského řezu

Osvětě a širokospektrým informacím o tématu císařského řezu se věnuje organizace Císařovnám @císařovnám.cz Vřele doporučuji!
A nejen pro to, že jsem jedním z odborných garantů, ale zejména pro obsah a informace, Uceleně, přehledně na jednom místě. Pokud vám vyhovuje spíše poslechová forma, tak tam najdete celou podcastovou sérií o císařském řezu.
Ozvat se můžete kdykoli budete potřebovat.
Budu se na vás těšit!